main-foto.png

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ZPRÁVA ZE SVĚTOVÉHO SHROMÁŽDĚNÍ A KONFERENCE V OPATII CHORVATSKO

ZPRÁVA ZE SVĚTOVÉHO SHROMÁŽDĚNÍ A KONFERENCE V OPATII CHORVATSKODatum konání:
19.6.2017
Datum ukončení:
24.6.2017

Ve dnech 19.6. – 25.6.2017 jsem se zúčastnila světového shromáždění a světové konference OMEP s názvem Early Childhood Relationship: The Foundation for Sustainable Future. Konference se konala v Chorvatské Opatii.

První dva dny se konalo světové shromáždění, kterého se zúčastnilo osm členů OMEP Česká republika. Přítomna byla i zástupkyně MŠMT ČR Jaroslava Vatalová, zástupci jazykové školy Wattsenglish a firmy Zábavné učení. Na světovém shromáždění, se řešily aktuální problémy organizace. Byla schválena Deklarace 2017, schválena byla výroční zpráva, volil se nový viceprezident pro Afriku a schvalovali se čestní členové. Nejvíce se diskutovalo o oficiálních jazycích a nákladech na překlady a simultánní tlumočení. V odpoledních hodinách byl poskytnut prostor pro jednání zástupců jednotlivých regionů (evropští zástupci jednali nejvíce o tématu dalšího projektu, podpoře dětem migrantů a místě konání evropského setkání v roce 2019) a jednání v sekcích, ve kterých se diskutovalo o aktuálních tématech. Osobně jsem se zúčastnila jednání k 70. výročí a historii OMEP, protože OMEP Česká republika bude v roce 2018 garantem oslav 70. výročí v Praze.

Na závěr světového shromáždění česká delegace pozvala přítomné zvacím videem k účasti na světovém shromáždění a konferenci k 70. výročí založení OMEP v roce 2018 Praze. V průběhu světového shromáždění vedla předsedkyně Dana Moravcová a místopředsedkyně Milada Rabušicová jednání se světovou předsedkyní Eunhií Park a dalšími členy výkonného výboru o podmínkách světového shromáždění a světové konference v roce 2018 v Praze. Organizátorky konference v Opatii předaly cenné a praktické zkušenosti z organizace celé akce.

27.6.2017 dopoledne jsme navštívili mateřské školy a jiná zařízení poskytující péči o předškolní děti v Opatii a v blízkém okolí.

Odpoledne byla slavnostně zahájena konference úvodními proslovy, kulturním vystoupením a přivítáním účastníků. Následovaly příspěvky hlavních přednášejících k danému tématu. Konference pokračovala i další dva dny. V dopoledních hodinách probíhala plenární setkání, kde vystupovali přednášející a odborníci z Velké Británie, Maďarska, Číny, Švédska a Chorvatska. V odpoledních hodinách se konaly prezentace příspěvků z realizací projektů a výzkumů od lektorů z celého světa.

Za Českou republiku se světové konference zúčastnili Dana Moravcová, Milada Rabušicová, Jarmila Kotrbová, Jaroslava Vatalová, Karel Vaněk, Marek Kadlec všichni jsou členové OMEP ČR a dále Steve Watts a Jiří Šoltys z jazykové školy Wattsenglish.

Setkání jsem se mohla zúčastnit díky finanční podpoře MČ Praha 2.

 

Zpracovala: PhDr. Dana Moravcová, Ph.D.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů