main-foto.png

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zpráva ze 68. světového shromáždění OMEP a mezinárodní konference, Seoul, Jižní Korea

Zpráva ze 68. světového shromáždění OMEP a mezinárodní konference, Seoul, Jižní KoreaDatum konání:
14.12.2016

Zpráva ze 68. světového shromáždění OMEP a mezinárodní konference, Seoul, Jižní Korea

Ve dnech 4. – 8.7.2016 jsem se zúčastnila světového shromáždění a mezinárodní konference s názvem Transforming Early Childhood Systems for Future Generations. Světové shromáždění i konference se konaly v prostorách Ewha Womans University v Seoulu.

Na 68. světové shromáždění a konferenci jsem byla pozvána jako host jihokorejským OMEP, který za mne uhradil veškeré náklady, které s mojí cestou a pobytem souvisely. Podmínkou pozvání bylo navázání spolupráce a zapojení se do projektu s korejskou školkou, kterou pro nás kolegyně v Soulu vybraly. Před odjezdem jsme zpracovali a vyměnili si videa o našich školkách a o zvycích při oslavě narozenin v mateřských školách v České republice a Koreji. Děti si navzájem prostřednictvím videa ukázaly hračky a pomůcky, s kterými si ve školce nejraději hrají, naučily a zazpívaly stejnou písničku (Twinkle, twinkle) a výtvarně zpracovaly pohádku O Popelce. Dále odpovídaly na otázky, které nám zaslaly korejské děti a naopak. Učitelky z korejské školky připravily o našem projektu krátkou prezentaci, kterou jsme pak společně představili v rámci konference. Z výstupů, nejen našeho projektu, organizátoři uspořádali výstavku v předsálí konferenční místnosti. Velmi milé bylo setkání s třídou dětí ze školky, se kterou jsme spolupracovali. Učitelky s dětmi mne navštívily přímo v místě konání a zorganizovaly besedu, ve které jsem odpovídala na dotazy dětí a naopak – děti odpovídaly na mé otázky. Z tohoto setkání jsem si odvážela velmi krásné dojmy. Rády bychom ve spolupráci pokračovali i nadále.

Přítomní zástupci jednotlivých členských zemí OMEP se setkali ve dnech 4.-5.7.2016. Diskutovány byly aktuální problémy v členských zemích OMEP, byly prezentovány výsledky projektů, které OMEP organizuje a projektů, do kterých je organizace zapojena. Hlavní událostí setkání byla volba nového světového předsedy a pokladníka a volby na post předsedy regionu Asie – Pacifik. Světového předsednictví se od 1.1.2017 ujme Prof. Eunhye Park, současná předsedkyně OMEP Korea, pokladníkem bude Eli Bergsvik, současná předsedkyně OMEP Norsko. Prostor byl opakovaně věnován i diskusi o výši členských příspěvků světovému OMEP. Ve finále byl odsouhlasen návrh, který byl zaslán členským zemím v únoru 2016. Členský příspěvek pro Českou republiku byl stanoven ve výši 400 $ na rok (původně 480 $). Roční členské příspěvky za  ČV OMEP hradí MŠMT. Na závěr světového shromáždění předaly zástupkyně chorvatského OMEP přítomným pozvánku na 69. světové shromáždění a konferenci v roce 2017 do Opatie a předsedkyně českého OMEP pozvala přítomné na 70. světové shromáždění a konferenci, která se bude v roce 2018 konat v Praze.

 

Zpracovala PhDr. Dana Moravcová, Ph.D.

Předsedkyně ĆV OMEP


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů