main-foto.png

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Udržitelný rozvoj v předškolním vzdělávání od začátku: Online kurz

Udržitelný rozvoj v předškolním vzdělávání od začátku: Online kurzVážené kolegyně a kolegové,

jak jsme již informovali na členských schůzích, OMEP ČR se stal součástí mezinárodního projektu s názvem Education Sustainability from the Start: An Online ESD Curriculum for Early Childhood Education (Erasmus+ project KA220-SCH - Cooperation partnerships in school education, který je financován Evropskou unií). Cílem projektu je vytvoření online kurzu v digitální aplikaci edChild. Obsahem kurzu jou témata udržitelného rozvoje v předškolním vzdělávání v dimenzi environmentální, socio-kulturní a ekonomické a také náměty na vzdělávací činnosti v mateřské škole. OMEP ČR měl za úkol  zpracovat část online kurzu, která se týká soci-kulturní dimenze. Cílovou skupinou jsou učitelky a děti v mateřských školách a také vysokoškolští studenti, kteří studují obory učitelství pro mateřské školy nebo předškolní pedagogika. Projekt se bude realizovat v letech 2022 – 2024 a společně s námi se ho účastní také OMEP Švédsko (hlavní řešitel projektu), OMEP Francie, OMEP Chorvatsko a OMEP Irsko.

S radostí oznamujeme, že kurz je již hotový, najdete ho v digitální aplikaci edChild, kterou si můžete stáhnout na odkazech níže. Kurz je zatím pouze v angličtině, ale pracujeme na české verzi.  Jakmile bude česká verze připravena, budeme vás informovat.

AppStore nebo Google Play

Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o Vaše zkušenosti s kurzem a předáte  informace o kurzu v aplikaci edChild dále.  

 

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů