main-foto.png

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Dopis předsedkyně ČV OMEP adresovaný členům

Dopis předsedkyně ČV OMEP adresovaný členůmVážené členky, vážení členové OMEP ČR,

dovolte, abych vás pozdravila jménem výboru OMEP ČR a podělila se s vámi o několik informací týkajících se naší organizace.

Vzhledem k pokračující nepříznivé situaci ohledně koronavirové nákazy se předsednictvo ČV OMEP rozhodlo nekonat členskou schůzi ani v jarním termínu 2021. Zvažovali jsme uspořádání schůze on-line, ale nakonec převládl názor, že bez osobního setkání a možnosti společné diskuse by to byla spíše jen formální záležitost. Doufáme, že se nám podaří členskou schůzi zorganizovat na podzim 2021, včetně hlasování o dokumentech za rok 2020 (zpráva o činnosti, plán činnosti, rozpočet, revizní zpráva). Jsme v této chvíli nuceni odložit také volby do výboru OMEP na podzimní schůzi, která by tedy měla být současně schůzí volební.

V říjnu 2020 jsme uskutečnili hlasování per rollam o výroční zprávě za rok 2019, zprávě o hospodaření, zprávě revizní komise za rok 2019 a o plánu činnosti na rok 2020. Děkujeme všem, kteří jste se hlasování zúčastnili, tyto dokumenty byly schváleny.

Jako předsedkyně zastupující Český výbor OMEP se účastním různých online setkání na úrovni světové a evropské organizace. V listopadu 2020 to bylo Světové shromáždění OMEP, opakovaně to byla také setkání členských evropských zemí. Poslední se konalo 9. března 2021. Z diskusí na těchto setkáních vyplývá, že situace v různých částech světa je skutečně  napjatá – někde jsou podobně jako u nás zavřeny školy, včetně mateřských škol, téměř všude se uplatňují různě silné restrikce. Tomu odpovídá také míra aktivity OMEP.

Z těchto důvodů se také v nedávné době Světový výbor OMEP rozhodl zrušit již posunutou světovou konferenci OMEP, která se měla nejprve konat v červenci 2020 a potom v červenci 2021 v Aténách. I tato byla odložena, a to na 11. až 15. července 2022. Doufejme, že se uskuteční. Světové shromáždění OMEP se bude pravděpodobně konat v srpnu letošního roku v online formátu.

Přesto ale některé aktivity OMEP běží, i když v omezené podobě. Jedná se hlavně o dva světové projekty, o nichž jsme vás již informovali a do nichž máte podle svého zájmu možnost se zapojit:

·       Projekt k předškolnímu vzdělávání pro udržitelný rozvoj – využití sebehodnotících škál v práci mateřské školy. Detailní informace jsou zde:

https://www.omep.cz/aktuality/cesky-vybor-omep-vyhlasuje-novy-projekt

·       Projekt – soutěž „Colour your Rigts“, který je zaměřen na dětská práva a jejich zobrazení prostřednictvím dětských kreseb. Detailní informace jsou zde:

https://www.omep.cz/aktuality/vyhlaseni-vytvarne-souteze-s-tematikou-prav-ditete

O veškerém dění v OMEP se můžete průběžně dozvídat na našich webových stránkách (www.omep.cz) a na Facebooku. Registrujte se k odběru novinek. V případě, že chcete být informováni o dění ve světovém OMEP, sledujte tuto stránku: www.omepworld.org.

 

Děkujeme za váš zájem o dění v organizaci OMEP.

Snad se situace v dobré obrátí, přejeme vám zdraví a klid.

Srdečně

Milada Rabušicová

předsedkyně Českého výboru OMEP jménem celého předsednictva

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů